Home » strona główna » Kto Ojczyźnie swojej służy- sam sobie służy- akademia z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Kto Ojczyźnie swojej służy- sam sobie służy- akademia z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

           

               Miesiąc maj to miesiąc bogaty w rocznice i święta, szczególnie ważne dla Nas – Polaków.
Dzisiejsze czasy nie są łatwe. Bycie prawdziwym patriotą to wyzwanie, które stoi przed każdym z nas. To po to przypominamy karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość, czyli wartości które pozwoliły Polakom przetrwać.

           Uczniowie klasy VI i VII przygotowani przez panią Barbarę Fąfarę- Krawczyk i panią Lidię Szkodny przybliżyli nam wydarzenia z 3 Maja 1791r.- dnia Uchwalenia Konstytucji. Był to przełomowy dzień w dziejach Polski. Młodzież uświadomiła nam, że od wielu lat budujemy współczesną kulturę i tradycję Europy. Nie zabrakło poezji Wisławy Szymborskiej i Marii Konopnickiej. Akademię uświetniła także oprawa muzyczna.
Spotkanie zakończono słowami: „Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”.

Weronika Wolak

 

 

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_7582

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo