Home » strona główna » W 10. rocznice śmierci

W 10. rocznice śmierci

wrobel_akademia2  Dnia 10 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół w Rozdzielu odbyło się spotkanie poświęcone pamięci rodzimego poety Józefa Wróbla w 10-tą rocznice jego śmierci. Przyświecały mu słowa: „… tu żyć i pracować najmilej mi było i tu mi najpiękniej ze wszystkich stron świata …”.
Rozpoczęło się od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na grobie poety przez Panią Dyrektor i delegację uczniów.
W dalszej części społeczność szkolna zebrała się na holu, by wziąć udział w uroczystości poświęconej Jego życiu i twórczości.
wrobel akademia 3Spotkanie zaszczycili swoją obecnością członkowie rodziny zmarłego: córki – Pani Maria Kędra z mężem oraz Pani Irena Orzeł. Uczennice gimnazjum przypomniały trudne życie rozdzielskiego poety, a uczniowie z klasy VI wyrecytowali jego najbardziej znane wiersze z tomiku pt. „Tu jest mój świat … „. Na zakończenie głos zabrała Pani Maria Kędra, dziękując za pamięć i zorganizowanie tego spotkania. Ze wzruszeniem przypomniała nieznane epizody z życia Taty i odczytała swoje ulubione wiersze.

Link do galerii

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_7657

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo