Home » strona główna » Warsztaty kulinarne z Kołem Gospodyń Wiejskich w Świetlicy Wiejskiej w Rozdzielu

Warsztaty kulinarne z Kołem Gospodyń Wiejskich w Świetlicy Wiejskiej w Rozdzielu

                14 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych z naszej szkoły zostały zaproszone przez Koło Gospodyń Wiejskich na warsztaty kulinarne: Gotowanie z dziećmi „ Smakołyki z Dziećmi”

                Głównym celem tego przedsięwzięcia było pokazanie dzieciom, jak w odległych już dla nich czasach piekło się chleb, kisiło kapustę oraz jak przygotowywało się różne smakołyki. Wspólnie z „gospodyniami” dzieci piekły drożdżówki, oponki, pierniczki oraz próbowały swoich sił w robieniu pierogów i naleśników. Z wielkim zaangażowaniem przedszkolaki zagniatały i wałkowały ciasto, sklejały pierogi, wykrawały oponki i pierniczki oraz samodzielnie je dekorowały. Oprócz tego  dzieci miały okazję  zobaczyć jak powstaje pyszny domowy chleb a także  poznać tajniki kiszenia kapusty.

Najlepszą nagrodą dla uczestników warsztatów była możliwość skosztowania przygotowanych wspólnie potraw.  Ponadto panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla wszystkich dzieci paczki z pysznościami wykonanymi podczas warsztatów, które dzieci zabrały do domów.

                Warsztaty były wspaniałą okazją do spędzenia czasu w ciekawy i wartościowy sposób. Dzieci  wróciły do swoich domów z pożyteczną wiedzą, która powinna być im przekazywana, gdyż jest to nasza tradycja. Dzięki temu wydarzeniu mogły się przekonać  o tym,  iż warto wykorzystywać naturalne składniki do  przyrządzania domowych wypieków i potraw, które z pewnością mogą zastąpić im słodycze znajdujące się na ladach sklepowych.

                Serdecznie dziękujemy wszystkim paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Rozdziela za zaproszenie i udzielenie lekcji tradycyjnego przygotowywania smakołyków i potraw oraz pani Marcie Frączek za ufundowanie fartuszków i czapek kucharskich dla dzieci.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_7582

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo