Home » strona główna » Akademia upamiętniająca 83 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę

Akademia upamiętniająca 83 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę

W dniu 16 września 2022 r. w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca 83 rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę. Uczniowie klasy siódmej w krótkim montażu słowno – muzycznym przypomnieli tę trudną dla naszej Ojczyzny historię.

Atak Związku Radzieckiego był poprzedzony układem Ribbentrop-Mołotow z 23 sierpnia 1939 r. zawartym między Hitlerem a Stalinem. Oprócz paktu o nieagresji podpisany został wówczas tajny protokół dotyczący między innymi podziału ziem polskich między te dwa totalitarne państwa. Był to czwarty rozbiór Polski.

              Dziś, 83 lat po tym bolesnym wydarzeniu, mimo upływu czasu koniecznym staje się powszechne i we wszystkich formach rozpowszechnianie wiedzy o tamtych zdarzeniach. Te zdarzenia muszą obronić się pamięcią, bo nawet jeśli niekiedy wiedza ulega brutalnej przemocy, pamięć trwa. Ujawnia się potem jak ziarno zasypane ziemią. Wyrasta odrodzona, młoda i potężna. Ma moc do walki z destrukcją, okrucieństwem. I ma ona znakomitą, choć kruchą siedzibę – człowieka.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo