Home » strona główna » II miejsce w VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Kraina Poezji”

II miejsce w VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Kraina Poezji”

Bursa Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego z Bochni zorganizowała w dniu 22 maja 2018 r. konkurs recytatorski „Kraina poezji”. W roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przebiegał on pod hasłem ”Pamięci Najjaśniejszej Rzeczypospolitej”, a patronat nad nim objął Starosta Bocheński. Konkurs miał na celu szerzenie patriotyzmu poprzez prezentację utworów poświęconych wolnej Polsce, zwrócenie uwagi na znaczące dla naszego narodu wydarzenia oraz propagowanie piękna poezji. Wzięło w nim udział 23 przedstawicieli gimnazjów i szkół podstawowych z powiatu bocheńskiego.

Po raz pierwszy w tym konkursie brała udział Szkoła Podstawowa z Rozdziela, którą reprezentowała uczennica klasy VII- Patrycja Surma. Recytatorka przygotowała 2 utwory: wiersz K. I. Gałczyńskiego ”Pieśń o fladze” oraz utwór „Alarm” A. Słonimskiego. I choć oba utwory zostały wybrane również przez innych uczestników konkursu, to interpretacja Patrycji została zauważona i doceniona przez jury konkursu- zajęła ona II miejsce.

Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz zostali zaproszeni do wystąpienia na uroczystości nadania imienia bursie, która odbędzie się w dniu 12 czerwca 2018 r.

Gratulujemy Patrycji sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć w tej dziedzinie!!

 

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_9444

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo