Home » strona główna » Kolejny piękny sukces naszych kolędników

Kolejny piękny sukces naszych kolędników

W dniach  27 i 28 stycznia 2024 r. w GOK w Podegrodziu odbyły się 27 Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych ,,PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE”.  W przeglądzie tym wzięło udział 39 grup kolędniczych (w tym 24 dziecięcych i 15 młodzieżowych) z 4 województw: /śląskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz małopolskiego/. Wśród nich była również dziecięca grupa kolędnicza „Szczodroki” ze Szkoły Podstawowej w Rozdzielu, która niedawno w Lipnicy Murowanej została wysoko oceniona przez komisję artystyczną. Grupę tworzą chłopcy- uczniowie klasy II: Dawid Tatkowski, Bartłomiej Pławecki, Adam Wolak.

Zespół ten wystąpił na podegrodzkiej scenie w sobotnie popołudnie 27 stycznia; przedstawił rozdzielskie tradycje kolędnicze, a są one bardzo bogate w naszej szkole, bo pielęgnowane przez dzieci i młodzież  od 1999r.
  Komisja konkursowa w składzie: dr B. Lewandowska – etnomuzykolog, M. Cetera – etnograf, B. Kafel – etnograf, J. Adamczyk – muzyk, M. Smólczyńska – etnolog, wysoko oceniła naszą grupę, przyznając jej  I miejsce w kategorii grup dziecięcych.

Jury podkreśliło wysoki poziom merytoryczno – artystyczny wszystkich grup uczestniczących w „Pastuszkowym Kolędowaniu”. Słowa uznania skierowało do instruktorów i opiekunów grup, którzy z zaangażowaniem i pasją prowadzą zespoły, zaszczepiając dzieciom i młodzieży szacunek dla tradycji.
Dziecięca Grupa Kolędnicza ,,Szczodroki” wraz z opiekunem składa podziękowanie Wójtowi Gminy Żegocina Panu Wojciechowi Wronie za nieodpłatne udostępnienie busa.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo