Home » strona główna » „Niepodległa, niepokorna zawsze była, będzie, jest”

„Niepodległa, niepokorna zawsze była, będzie, jest”

Z czym kojarzy się nam jedenasty listopada? Przede wszystkim z dniem wolnym. Dopiero w drugiej kolejności  próbujemy sobie przypomnieć, co się wtedy takiego ważnego  wydarzyło, że mamy z tej okazji dzień wolny…

11 listopada 1918 roku to data – symbol. Zapisała się w świadomości powszechnej jako Dzień Odzyskania przez Polskę Niepodległości i jest obchodzona jako święto narodowe. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować. W tym roku przypada już 102 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tego dnia 1918 roku nasza Ojczyzna po 123 latach niewoli odzyskała wolność!

Tradycją naszej szkoły jest coroczny udział w Rajdzie Turystycznym Szlakiem Cmentarzy I Wojny Światowej „Jak oni w 1914…” oraz organizowanie uroczystej akademii poświęconej tym ważnym dla naszej Ojczyzny wydarzeniom. W tym roku ze względów sanitarnych związanych z pandemią niestety nie będzie to możliwe. Dlatego zachęcamy wszystkich do obejrzenia prezentacji, która przypomni nam drogę Polski do odzyskania wolności i będzie krótką lekcją historii.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_7582

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo