Home » strona główna » Prezentacja Oręża Średniowiecznego

Prezentacja Oręża Średniowiecznego

IMG_160617 maja uczniowie klas 4-6 oraz gimnazjum mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z panem Rafałem Cabałą, który zajmuje się rekonstrukcją broni. Pan Rafał, ubrany w strój woja słowiańskiego, bardzo ciekawie opowiadał
o czasach średniowiecznych i pokazywał różne rodzaje broni, których wtedy używano.Uczniowie uważnie przyglądali się toporom, tarczom, hełmom, mieczom, pancerzom ochronnym i broni drzewcowej. Na koniec uczestnicy spotkania mogli dotknąć obiektów i sprawdzić ich wytrzymałość. Po prezentacji uczniowie podziękowali panu Rafałowi i wrócili do klas. Spotkanie było żywą i ciekawą lekcją historii, która zainteresowała każdego ucznia. Na pewno na długo zostanie zapamiętana.

Link do galerii zdjęć

Karolina Wolak

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_7582

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo