Home » strona główna » „Przygoda w Solnych Górach” – wycieczka do kopalni soli

„Przygoda w Solnych Górach” – wycieczka do kopalni soli

Dnia 1 marca 2016 r. uczniowie klasy I gimnazjum oraz VI szkoły podstawowej odwiedzili Kopalnię Soli w Bochni. Skorzystali z ciekawej oferty kopalni łączącej zwiedzanie z grą edukacyjną dla uczniów. Program pobytu rozpoczął się od zjazdu windą górniczą na głębokość 224 metrów pod ziemię, a później przejazdu kolejką ,,Kuba” od początku trasy turystycznej. Tam za pomocą multimediów uczestnicy wycieczki przenieśli się w czasie i mogli zobaczyć, jak dawniej wyglądała praca górników solnych. Podczas całej trasy przygotowywane były dla uczniów zadania, które sprawdzały ich przydatność do zawodu górnika. Uczniowie z obydwu klas zbierali punkty w następujących konkurencjach: kruszenie i jak najbardziej precyzyjne otrzymywanie 30 dag soli, skręcanie powozu na czas, cięcie drewna zabytkową piłą oraz wbijanie gwoździ na czas. W końcowej klasyfikacji zwyciężyła klasa I gimnazjum, wyprzedzając klasę VI tylko jednym punktem. Rywalizacja między klasami lepiej zintegrowała uczniów, udoskonaliła również sprawność intelektualną i fizyczną, współpracę w grupie oraz poprzez przebywanie w specyficznym klimacie kopalni przyniosła też walory zdrowotne. Największą atrakcją pobytu stał się zjazd zjeżdżalnią. Po trzech godzinach pobytu w kopalni młodzież w świetnych nastrojach powróciła do Rozdziela.

Natalia Zbyrowska

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

DSCF1124

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo