Home » strona główna » Rozdziele na Orszaku Trzech Króli

Rozdziele na Orszaku Trzech Króli

Jak w wielu innych miejscowościach w Polsce, tak i na ulicach Żegociny w dniu 6 stycznia 2022 roku pojawił się Orszak Trzech Króli, w którym wzięli udział mieszkańcy wszystkich wsi należących do parafii Żegocina. O godzinie 13:30, spod pomnika „Poległym w latach 1939-1945” wyruszyła reprezentacja Rozdziela, na czele której znaleźli się: król Kacper na koniu, Sołtys wsi Rozdziele – Pan Paweł Frączek, niosący gwiazdę, Pani Dyrektor – Alicja Adamczyk-Brózda oraz patronka Szkoły Podstawowej w Rozdzielu – błogosławiona Karolina Kózkówna, w której rolę wcieliła się Marysia Sroka. Przy akompaniamencie zespołu muzycznego i ze śpiewem kolęd na ustach, barwny orszak przemaszerował w stronę placu GS w Żegocinie, gdzie dołączyły delegacje pozostałych wsi i nastąpiła główna część uroczystości. Trzej Królowie oddali hołd Dzieciątku i wręczyli swe dary, a patronowie poszczególnych szkół pokłonili się Bożej Dziecinie i poprosili o opiekę dla dzieci i młodzieży w Nowym Roku.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo