Home » strona główna » SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z PRZEDSTAWICIELAMI KOŁA ŁOWIECKIEGO „RYŚ” W ŻEGOCINIE

SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z PRZEDSTAWICIELAMI KOŁA ŁOWIECKIEGO „RYŚ” W ŻEGOCINIE

Korzystając ze sprzyjającej zimowej aury dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wybrały się na spotkanie z przedstawicielami Koła Łowieckiego „Ryś” z Żegociny, które zostało zorganizowane w lesie przy Schronisku Młodzieżowym w Rozdzielu.

Panowie Radosław Podolny i Krzysztof Trojan bardzo ciekawie i z humorem opowiadali dzieciom o zwierzętach, o ich zwyczajach i potrzebach, przynieśli przysmaki dla zwierząt i zachęcili do dokarmiania ich w zimie. Podczas tej rozmowy dzieci chętnie dzieliły się swoimi wiadomościami i doświadczeniami. Spacerując po lesie mali obserwatorzy mieli okazję zobaczyć pozostawione na śniegu tropy i ślady zwierząt, posłuchać ptasich odgłosów, a także zobaczyć bażanta.

            Niemniej ciekawa dla przedszkolaków była druga część zajęć, która odbyła się w budynku Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Rozdzielu. Pan Radosław Podolny i pan Krzysztof Trojan pokazali dzieciom wiele trofeów myśliwskich, wśród których największe wrażenie zrobiły poroża różnych zwierząt, głowa dzika oraz czaszki lisa i borsuka. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki z wielkim zainteresowaniem oglądali wyposażenie myśliwego, w tym broń myśliwską.

Po pokazach panowie prowadzący przeprowadzili  mały sprawdzian wiadomości dzieci. Okazało się, że dzieci nie tylko dużo zapamiętały, ale także wykazały się fantazją, gdyż na pytanie: Jak nazywa się „żona ” jelenia padła odpowiedź „łanica”, co wywołało śmiech u wszystkich obecnych w sali. W nagrodę za aktywne uczestnictwo w zajęciach wszystkie dzieci otrzymały książeczki.

            Miłym akcentem na koniec pobytu w schronisku było wspólne spotkanie przy herbatce.

 

Serdecznie dziękujemy:

panom Radosławowi Podolnemu i Krzysztofowi Trojanowi za przeprowadzenie ciekawej lekcji przyrody,

pani Beacie Podolnej za pomoc w zorganizowaniu spotkania,

pani Bogumile Janiczek za pomoc w opiece nad dziećmi

panu Jarosławowi Orłowi za herbatkę i miłe przyjęcie w schronisku

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_7358

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo