Home » strona główna » Świetne wyniki gimnazjalistów z Rozdziela

Świetne wyniki gimnazjalistów z Rozdziela

Po raz kolejny gimnazjaliści z Rozdziela uzyskali bardzo wysokie wyniki z egzaminu gimnazjalnego, który odbył się w kwietniu 2018 roku. Składał się on z części humanistycznej, gdzie uczniowie musieli wykazać się wiedzą z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego.  Zarówno w skali województwa, powiatu i gminy  gimnazjaliści uzyskali  z tych części wyniki wyższe o kilkanaście procent. Średni wynik z historii i wiedzy społeczeństwie w województwie wynosił 62,2%,  w powiecie 62,7%, w gminie 63,6%,a w naszej szkole 76,6%, z języka polskiego w województwie uzyskano średnią 70,8%, w powiecie 72,7%, gminie 75%, a nasi uczniowie – 88%.

 

 

W części matematyczno-przyrodniczej wyniki są również wyższe o kilkanaście procent – w województwie, w powiecie, jak i gminie wynoszą odpowiednio: matematyka 55,3%,  56,4%  i 58,6%, a w Gimnazjum w Rozdzielu – 69,5%; przedmioty przyrodnicze w województwie – 58,7%, w powiecie – 58,2%, a w gminie – 57,3%. Uczniowie z Rozdziela uzyskali 66,4%.

Wyniki z języka angielskiego kształtują się również wyżej niż w województwie, powiecie i gminie, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Na poziomie podstawowym przedstawiają się następująco: województwo – 69,1%, powiat – 68,1%, gmina – 64,7%, a w Rozdzielu – 88,3%. Poziom rozszerzony: województwo – 52,1%, powiat – 51,1%, gmina – 46,8%,  w Rozdzielu – 70,4%.

Mamy nadzieję, że uzyskane przez absolwentów z Rozdziela wyniki znacząco wpłyną na ich dalszą edukację. Życzymy powodzenia.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_2721

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo