Home » strona główna » UDZIAŁ W AKCJI „SZKOŁA PAMIĘTA”

UDZIAŁ W AKCJI „SZKOŁA PAMIĘTA”

Samorząd Szkolny zainicjował udział w tegorocznej, piątej już edycji, akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Szkoła pamięta”. Akcja odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Akcja „Szkoła pamięta” rozpoczęła się w 2019 r. W ubiegłym roku wzięło w niej udział ponad 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli z ponad 11 tys. szkół.

W naszej szkole w akcję włączyli się uczniowie z klas I- VIII wraz z wychowawcami. W ramach akcji przeprowadzono następujące działania:

  1. Przygotowanie gazetki oraz wystawki szkolnej poświęconej cmentarzom wojennym zlokalizowanym na terenie Gminy Żegocina.
  2. Zorganizowanie wycieczki patriotycznej klas I- III wraz z wychowawcami na Cmentarz nr 357 na Jąstrząbce.
  3. Wyprawa na Cmentarz wojenny nr 302 i 303 w Żegocinie: uporządkowanie mogił, poznanie związanej z nimi historii oraz zapalenie zniczy.
  4. Przeprowadzenie lekcji wychowawczych poświęconych lokalnym bohaterom- wyszukiwanie w „Słowniku Ziemi Żegocińskiej” zasłużonych postaci pochodzących z Rozdziela.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo