Home » strona główna » UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 ORAZ POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 ORAZ POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

Na akademię z okazji zakończenia roku szkolnego, w dniu 21.06.2024 r., przybyli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Uroczystość przebiegała według scenariusza podobnego do lat poprzednich. Złożyły się więc na nią takie elementy jak: przemówienie pani dyrektor- Katarzyny Cudejko, ślubowanie absolwentów na sztandar, wręczenie świadectw ukończenia szkoły podstawowej siedmiorgu uczniom klasy VIII oraz wręczenie świadectw z wyróżnieniem i licznych nagród książkowych za wysokie wyniki w nauce, pracę społeczną, wzorową postawę uczniowską oraz frekwencję uczniom z klas I- VII oraz dzieciom  z oddziału przedszkolnego.

Druga część uroczystości to wzruszający i świetnie przygotowany przez uczniów klasy VIII program artystyczny, który rozpoczynał się od słów:

 Do czego moglibyśmy porównać ten okres spędzony wspólnie z Wami? Do metafory ogrodu, w którym czeka się na coś ważnego, w którym się doświadcza codzienności, w którym można coś sadzić i zbierać…

Uczniowie zwrócili uwagę na ciężką pracę nauczycieli, która czasem nie dawała najmniejszych efektów. Podkreślili na koniec, że to były tylko pozory, bo dzięki nauczycielom rozkwitli i mają szansę na spełnienie marzeń. Za to wszystko absolwenci podziękowali w nietypowy sposób-wręczając nauczycielom ulubione owoce z indywidualną dedykacją, która wcześniej została głośno odczytana. Każdej osobie dedykowali także piosenkę. Było na przemian zabawnie i wzruszająco.

Głos zabrali również uczniowie klasy siódmej, którzy przygotowali dla swoich starszych kolegów krótkie pożegnanie oraz upominki. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni obejrzeli wzruszającą prezentację, która była zapisem 8 lat pobytu w murach szkoły podstawowej.

Tę część uroczystości zakończyły spotkania z wychowawcami w klasach, a następnie uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami udali się na mszę św. do Kościoła Parafialnego w Żegocinie.

Życzymy absolwentom, by sprawdziły się słowa piosenki pt. „Pokolenie”, która wybrzmiała w trakcie programu:

 Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmienić świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze nie
..”


Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo