Home » strona główna » VII Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe„Po polsku o historii”

VII Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe„Po polsku o historii”

 

        Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to konkurs, który organizują: Kuratorium Oświaty w Krakowie, Stowarzyszenie Polonistów i  Fundacja „Zawsze Warto”. Pomysłodawcą Konkursu jest pan Aleksander Palczewski – Małopolski Kurator Oświaty. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym.

         W bieżącym roku szkolnym, w VII Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym, po raz kolejny postanowili wziąć udział również uczniowie naszej szkoły. Etap szkolny, który odbył się 1 października 2019 roku, przygotowały i przeprowadziły nauczycielki j. polskiego: P. M. Dudek oaz P. A. Słowiak. Dwudziestu uczniów z klas IV- VIII napisało trudne dyktando, w którego tekście pojawiły się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę. Uczniowie biorący udział w Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym także swoim odświętnych strojem zaakcentowali postawę zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii.

          Uczniowie, którzy najlepiej napiszą etap szkolny, zakwalifikują się do etapu rejonowego.

 

 

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_7582

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo