Home » strona główna » Wycieczka do Krakowa i Wadowic

Wycieczka do Krakowa i Wadowic

5 października uczniowie klas I-V wraz z wychowawcami uczestniczyli w jednodniowej wycieczce Papieskim traktem. Najpierw trasa prowadziła do Krakowa, gdzie wspólnie z przewodnikiem uczestnicy przeszli słynną Drogę Królewską od Barbakanu i Bramy Floriańskiej przez Rynek, z Sukiennicami, Kościołem Mariackim, aż po Wawel. Zwiedzili Katedrę Wawelską oraz obejrzeli z bliska Dzwon Zygmunta. Następnie autokarem udali się do Wadowic – miasta, gdzie urodził się i swoje dzieciństwo spędził papież-Polak Karol Wojtyła. Tam uczestnicy wycieczki nawiedzili Bazylikę, w której Ojciec Święty Jan Paweł II przyjmował pierwsze sakramenty oraz odwiedzili Dom Rodzinny Św. Jana Pawła II, w którym powstało Muzeum prezentujące przedmioty związane z życiem Karola Wojtyły. Wycieczka była bardzo interesująca. Wszyscy wrócili zadowoleni.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_7582

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo