Home » strona główna » 22 KWIETNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

22 KWIETNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Światowy Dzień Ziemi został ustanowiony jako święto międzynarodowe w 1971 roku. Wówczas Sekretarz Generalny ONZ podpisał proklamację, w której wyznaczył równonoc wiosenną jako moment, w którym Narody Zjednoczone obchodzą Dzień Ziemi. W 1990 roku aż 200 milionów osób w 141 państwach zmobilizowało się do uczestnictwa w Dniu Ziemi. To doprowadziło do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. W 2000 roku głównym tematem stały się zmiany klimatyczne. Organizatorzy Dnia Ziemi zaczęli się głośno domagać natychmiastowego ograniczenia emisji dwutlenku węgla i przejścia gospodarek świata na odnawialne źródła energii. Od tamtej pory wszystkie akcje mają na celu promowanie różnych postaw proekologicznych w społeczeństwie.

W każdym roku Dniu Ziemi przyświeca hasło przewodnie, w tym roku to:„Inwestujmy w naszą planetę”. Hasło to ma podkreślać konieczność zmian w różnych obszarach ekologii oraz wspólną odpowiedzialność przedsiębiorstw, polityków i obywateli za ekosystem.

Światowy Dzień Ziemi to dobry moment, aby pomyśleć nad kwestiami środowiska, które oddziałują na nasze codzienne zdrowie i życie. Zmiany klimatu, wymieranie gatunków, zanieczyszczone powietrze, problemy z wodą pitną – to sprawy nad którymi nie zastanawiamy się na co dzień, a warto aby potem nie było za późno…

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo