Home » strona główna » 227. Rocznica Uchwalenia Konstytucji w naszej szkole

227. Rocznica Uchwalenia Konstytucji w naszej szkole

     W tym roku, podobnie jak w roku poprzednim, w Szkole Podstawowej w Rozdzielu uroczyście obchodziliśmy Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3-Maja.

         Apel z tej okazji jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, dlatego też jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: ojczyzna i patriotyzm. W tym dniu nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

 

           Aby upamiętnić  doniosły fakt uchwalenia Konstytucji 3 Maja  uczniowie z klas IV, VI, VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum pod opieką P. Małgorzaty Dudek oraz P. Agnieszki Słowiak w dniu 30 kwietnia  2018 r. zaprezentowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie zaprezentowano zgromadzonym na holu przedszkolakom, uczniom i nauczycielom scenkę, w której babcia opowiada swoim wnukom o okolicznościach podpisania Konstytucji 3 Maja oraz wyjaśnia znaczenie trudnych słowa takich jak: konstytucja, liberum veto czy patriota. Uczennice z klasy VI i VII wyrecytowały wiersze o tematyce patriotycznej, a gimnazjalistki wzruszająco zaśpiewały utwór: „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”.

         Na zakończenie narratorzy przypomnieli okoliczności ustanowienia przez Sejm Dnia Flagi Rzeczypospolitej, który corocznie obchodzimy 2 maja. Zaapelowali do uczestników akademii o zamanifestowanie swojego patriotyzmu w najbliższych dniach i wywieszenie biało-czerwonych  flag na balkonach i w oknach domów.
         

   

    

 

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

DSCF1345.800x600.166.5K

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo