Home » strona główna » Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

3 marca w naszej szkole odbył się krótki apel poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych, których święto obchodziliśmy 1 marca. Uczennice klasy szóstej przypomniały trudną powojenną historię Polski, w której lata okupacji niemieckiej zostały zamienione na reżim komunistyczny. Ci którzy nie chcieli zależności Ojczyzny od ZSRR znów zeszli do podziemia. To właśnie tych bohaterów nazywamy żołnierzami wyklętymi.  Uczennice przedstawiły kilka sylwetek żołnierzy wyklętych np. Witolda Pileckiego, Zygmunta Szendzielarza czy Danuty Siedzkówny.  W hołdzie bohaterom wyrecytowano także wiersz Zbigniewa Herberta „Wilki”.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_7582

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo