Home » strona główna » Sukces w konkursie historycznym

Sukces w konkursie historycznym

4 lutego 2011 roku Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych. Mianem tym określano żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego, którzy po drugiej wojnie światowej nie pogodzili się z narzuceniem Polsce ustroju komunistycznego i nie złożyli broni. Byli za to wtrącani do więzień, wywożeni do sowieckich łagrów, czy skrytobójczo mordowani w katowniach Urzędu Bezpieczeństwa. 26 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 w Bochni odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Wzięli w nim udział uczniowie z powiatu bocheńskiego. Miło nam poinformować, iż wysokie lokaty uzyskali uczniowie naszej szkoły: Jakub Wójtowicz zajął pierwsze miejsce, natomiast Łukasz Szewczyk trzecie. Serdecznie gratulujemy.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_7582

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo