Home » strona główna » Bierzemy udział w Akcji Sprzątanie świata – Polska 2020

Bierzemy udział w Akcji Sprzątanie świata – Polska 2020

Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „PLASTIK? REZYGNUJE. REDUKUJE. SEGREGUJE”

Akcja Sprzątanie Świata w naszej szkole – Szkoła Podstawowa w Rozdzielu im. Bł. Karoliny Kózkówny odbyła się dnia 21 i 22 września 2020r. W Akcji brały udział: przedszkolaki – 40 osób, uczniowie szkoły podstawowej – 85 uczniów, osoby dorosłe – 21 osób.

Akcja polegała na zbieraniu porzuconych odpadów w naszym otoczeniu – wzdłuż głównej drogi komunikacyjnej, droga od szkoły w stronę schroniska, teren wokół szkoły, a przedszkolaki posprzątały las koło schroniska. Zebrano 12 worków śmieci. Przy sprzątaniu użyto worków foliowych i rękawic, które otrzymaliśmy z Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Bochni.
Uczniowie zostali poinformowani o zasadach selektywnej zbiórki odpadów oraz o możliwości recyklingu. Akcja była uprzednio nagłośniona poprzez wychowawców, nauczycieli oraz informacje zamieszczone na stronie internetowej szkoły. Celem tych działań było promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Akcja Sprzątanie Świata angażuje i integruje społeczność szkolną – Caritas, SU; stanowi metodę pracy wychowawczej.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_7582

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo