Home » strona główna » Działania Naszej Szkoły w ramach Laboratoriów Przyszłości w październiku 2022 r.

Działania Naszej Szkoły w ramach Laboratoriów Przyszłości w październiku 2022 r.

Laboratoria Przyszłości to wyposażenie, które ma służyć przekazywaniu wiedzy w sposób innowacyjny, rozwijaniu kompetencji przyszłości – współpracy, interdyscyplinarności, zdolności rozwiązywania problemów czy kreatywności.      Program ten wzorowany na dobrych praktykach z zagranicy – przykładowo w krajach skandynawskich, zgodnie z założeniem tzw. slojdu (slöjd) uczniowie od najmłodszych lat są zaznajamiani poprzez prace ręczne z umiejętnościami manualnymi przydatnymi później szczególnie w dziedzinach inżynieryjnych, ale także przy prowadzeniu własnego biznesu.

Klocki Lego to jedna z ulubionych zabawek dzieci na całym świecie. Słynna duńska marka powstała w 1932 r. Do 1942 r. LEGO produkowało tylko drewniane zabawki, dopiero później przerzuciło się na plastikowe. Nazwa LEGO to skrót utworzony od dwóch duńskich słów: Leg i Godt, które znaczą “dobrze się bawić”.

Dlaczego zabawa klockami Lego rozwija? Pomagają one m.in. dzieciom pozn kolory, kształty, uczą podstaw liczenia, poprawiają koordynację ręka-oko, rozwijają kreatywność i wyobraźnię, uczą spostrzegawczości i cierpliwości, a także  współpracy z innymi.

Na zajęciach  świetlicowych dzieci pracowały z klockami z serii Lego BricQ. Tworzyły rozmaite konstrukcje z radością i zaangażowaniem, pracując  w małych grupach.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie udział w programie Laboratoria Przyszłości.

Krótki film:

https://youtube.com/shorts/gk3sTTbhfjU?feature=share

Również na lekcji informatyki działo się dość ciekawie. Uruchomiliśmy drukarkę 3D, uczniowie zapoznali się ze sposobem działania drukarki, podstawowymi jej ustawieniami i po opanowaniu podstawowych informacji wspólnie wykonaliśmy pierwszy próbny wydruk, który zakończył się powodzeniem, co można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Teraz, gdy już opanowaliśmy podstawy działania drukarki 3D możemy rozpocząć naszą przygodę z wydrukami trójwymiarowymi, o czym na pewno będziemy informować na bieżąco.

#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci


Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo