Home » strona główna » IX Małopolskie Dyktando Niepodległościowe

IX Małopolskie Dyktando Niepodległościowe

Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to konkurs, który od dziewięciu lat organizują dla uczniów: Kuratorium Oświaty w Krakowie, Stowarzyszenie Polonistów i Fundacja „Zawsze Warto”. Pomysłodawcą Konkursu jest pan Aleksander Palczewski – Małopolski Kurator Oświaty. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. Jesienią 2013 r. w pilotażowej edycji konkursu wzięło udział ponad 5 tysięcy uczniów, w roku 2014 prawie 8 tysięcy z 300 szkół Małopolski.
         W bieżącym roku szkolnym, w  Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym, swoich sił postanowili spróbować również uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bł. Karoliny Kózkówny  w Rozdzielu. Etap szkolny przygotowały i przeprowadziły nauczycielki  j. polskiego: P. M. Dudek oraz P. A. Słowiak. W dniu 29 września 2021 r. troje uczniów z kl. VII, czworo z kl. VI, czworo z kl. V i dwoje z kl. IV napisało trudne dyktando, w którego tekście pojawiły się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę. Uczniowie biorący udział w Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym także swoim odświętnych strojem zaakcentowali postawę zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii.
Uczniowie, którzy najlepiej napiszą etap szkolny, zakwalifikują się do etapu rejonowego, który odbędzie się 26  października 2021 roku.
         Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy znajomości zasad ortograficznych oraz życzymy sukcesu.


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo