Home » strona główna » „ Jeszcze rosną drzewa, które to widziały – Katyń 1940 – Smoleńsk 2010”

„ Jeszcze rosną drzewa, które to widziały – Katyń 1940 – Smoleńsk 2010”

 

W tym roku przypada  78 rocznica mordu katyńskiego. Dnia 12.04.2018r. uczciliśmy pamięć ofiar tej zbrodni uczestnicząc z powagą w akademii z tej okazji. Oddaliśmy cześć skrytobójczo zamordowanym strzałem w tył głowy przedstawicielom polskiej inteligencji i oficerom wojska polskiego zgładzonym nie tylko w Katyniu, ale i w Starobielsku, Ostaszkowie, Miednoje.

W akademii tej pamiętaliśmy również o ofiarach katastrofy smoleńskiej z 2010 roku, kiedy to samolot z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, jego małżonką i 94 członkami delegacji rozbił się na lotnisku w Smoleńsku. Polska delegacja leciała na uroczystości upamiętniające 70, rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach w Katyniu. Była to najtragiczniejsza katastrofa w historii III Rzeczpospolitej i jedna z największych tragedii w dziejach Polski.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_1012

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo