Home » strona główna » OBCHODY 233 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA W NASZEJ SZKOLE

OBCHODY 233 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA W NASZEJ SZKOLE

W piątek 27 kwietnia 2024 roku cała społeczność szkoły uczestniczyła w akademii upamiętniającej 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowanej przez uczniów klasy czwartej i piątej wraz z opiekunami. W uroczystość zaangażowali się również pozostali uczniowie, którzy swoim śpiewem wzbogacili oprawę muzyczną, przygotowaną przez nauczyciela muzyki p. Lucynę Szpilka.

Część  artystyczna rozpoczęła się słowami piosenki „ Ojczyzna: Marka Grechuty w pięknym  wykonaniu uczennic z klasy piątej. Następnie Duch Historii przypomniał wszystkim zgromadzonym, jak ważne i piękne jest to święto. Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie ustawą, która regulowała podstawowe problemy społeczno-polityczne, prawa i obowiązki obywateli państwa. Nieprzypadkowo od 2004 roku w przededniu Święta Konstytucji obchodzimy Dzień Flagi Narodowej. Biel i czerwień jako barwy narodowe pojawiły się po raz pierwszy 3 maja 1972 roku, podczas uroczystych obchodów pierwszej rocznicy uchwalenia Konstytucji. Flaga jest – obok godła – naszym najwyższym symbolem narodowym. Symbolem wolnego i niepodległego państwa. Reprezentuje imię Polski poza jej granicami. Łączy Polaków w kraju i za granicą. Jest widocznym i wymownym znakiem naszych najcenniejszych wartości. Hołd barwom narodowym oddali ze szczególnym zaangażowaniem  uczniowie klasy czwartej naszej szkoły,  którzy zatańczyli taniec z flagą.

   Akademię zakończyła Pani Dyrektor, która podziękowała młodym artystom i pogratulowała ujawnionych talentów.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo