Home » strona główna » „Pączek dla Afryki”

„Pączek dla Afryki”

W Tłusty Czwartek w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna „Wyślij Pączka do Afryki”. Jest ona częścią ogólnopolskiej akcji, której pomysłodawcą jest Fundacja Kapucyni i Misje z Krakowa. W tym dniu uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli nabyć tradycyjnego pączka i tym samym wesprzeć projekty misyjne zaplanowane przez misjonarzy kapucynów w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. Projekty dotyczą m. in. budowy szkoły dla dzieci w buszu, nowych domów dla ubogich, dwóch nowych studni głębinowych, opieki medycznej i leków dla dzieci, remontów kaplic, dożywiania dzieci. Więcej o akcji można przeczytać na stronie www.paczek.kapucyni.pl .

Miło nam poinformować, że w tym roku zebraliśmy na ten cel 283,70 zł. Akcję charytatywną przygotowało Szkolne Koło Caritas i młodzież zaangażowana w projekt „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_7582

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo