Home » strona główna » Spotkanie „Bezpieczeństwo dzieci na wsi”

Spotkanie „Bezpieczeństwo dzieci na wsi”

17 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem KRUS z Bochni. Tematem spotkania było ,,Bezpieczeństwo dzieci na wsi”.

W ramach spotkania, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie naszej szkoły, obejrzeli film pt. ,,Niebezpieczne prace w gospodarstwie rolnym”. Szczegółowo zostały omówione zagrożenia, jakie mogą każdego spotkać w gospodarstwie oraz na swoich podwórkach. Przypomniano także, jak bezpiecznie obchodzić się ze zwierzętami hodowlanymi.

Wizyta przedstawiciela Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego była powiązana również z  Ogólnopolskim Konkursem Plastycznym dla dzieci, który w tym roku ogłoszony jest po hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz„. Prowadząca pogadankę zachęcała wszystkich do udziału w konkursie, którego głównym celem jest promowanie wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_7582

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo