Home » strona główna » Pieczenie chleba

Pieczenie chleba

W piękne piątkowe przedpołudnie, dzieci z oddziału przedszkolnego gościły w domu pani Doroty Szewczyk, gdzie poznawały tajniki domowego wypieku chleba. Pod czujnym okiem pani Doroty, przedszkolaki miały możliwość obserwować i aktywnie uczestniczyć w tym procesie.

Podczas pracy dzieci szukały odpowiedzi na pytania: z czego piecze się chleb i jak powstaje mąka. Pomagały w wyrabianiu ciasta chlebowego i były niesamowicie zaskoczone, gdy okazało się, że ciasto pozostawione w ciepłym miejscu podwoiło swoją objętość.
Najbardziej oczekiwaną przez wszystkich czynnością było własnoręczne formowanie małych bochenków chleba. Gdy chleb został włożony do pieca, dzieci udały się na jesienny spacer, podczas którego podziwiały piękne krajobrazy, zbierały liście i wesoło bawiły się w lesie.
Tymczasem pani Dorota zapakowała upieczone, jeszcze ciepłe chlebki i po spacerze wręczyła je dzieciom do skosztowania. Z relacji wielu przedszkolaków wynika, że był to „najpyszniejszy” chleb jaki jadły. A więc zachęcamy wszystkich rodziców do pieczenia chleba – dzieci znają najlepszy przepis!

Serdecznie dziękujemy pani Dorocie Szewczyk za zaproszenie, poczęstunek i pokazanie tradycyjnego wypieku chleba oraz pani Zofii Szewczyk za pomoc i towarzyszenie dzieciom podczas jesiennego spaceru.

 

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

DSCN2964

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo