Home » strona główna » „Rozdzielska Brygada” w XXIV Rajdzie Szlakiem Cmentarzy I Wojny Światowej

„Rozdzielska Brygada” w XXIV Rajdzie Szlakiem Cmentarzy I Wojny Światowej

Chcąc upamiętnić żołnierzy walczących na frontach I wojny światowej nasi uczniowie wzięli udział w XXIV Rajdzie Szlakiem Cmentarzy I Wojny Światowej. Drużyna o nazwie „Rozdzielska Brygada”, reprezentująca Szkołę Podstawową w Rozdzielu, wędrowała, wraz z innymi drużynami, szlakiem bitew rozgrywających się w 1914 roku, podczas operacji łapanowsko-limanowskiej. Odwiedzili cmentarze, na których spoczywają żołnierze polegli podczas tych walk. Pierwszy dzień rajdu – 10 listopada, zakończył się dla wszystkich drużyn posiłkiem w CKSiT w Żegocinie, po którym nastąpił konkurs pieśni patriotycznych i występ Strażackiej Orkiestry Dętej OSP w Żegocinie. Po noclegu w budynku szkoły w Rozdzielu, uczniowie wyruszyli rankiem 11 listopada w pieszą wędrówkę na Jastrząbkę, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Msza Święta o godzinie 11:00 była zwieńczeniem rajdu, a po jej zakończeniu uczestnicy mogli poczęstować się gorącym posiłkiem. Zmęczeni, ale zadowoleni powrócili do domów.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo