Home » strona główna » Szkoła do hymnu 2022 r.

Szkoła do hymnu 2022 r.

„Szkoła do hymnu 2022 r.”  to akcja zachęcająca szkoły, przedszkola i placówki oświatowe do odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”.

          „Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji zapoczątkowanej  przez Biuro Programu „Niepodległa” w 2018 roku Wtedy  wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” odbyło się pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”. Wzięło w niej  udział prawie 1000 szkół, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. Zainteresowanie śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego przez lata nie słabnie. .

             W 2019 r. hymn zaśpiewało 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce.  Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół z całego kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych.

       W 2020 r. – mimo trwającej epidemii i nauki na odległość – do akcji w różnej formie przystąpiło w sumie 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju oraz 134 placówki polonijne. 

     Hymn śpiewany jest zawsze w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości – 10 listopada, o godz. 11.11.

             Uczniowie naszej szkoły również po raz kolejny wzięli udział w tej akcji.  Dnia   
10 listopada wszyscy zgromadzili się na korytarzu i pięknie,  z ogromnym zaangażowaniem, odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, przyjmując postawę godną młodego Polaka.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo