Home » strona główna » Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem

23 września 2019 r. gościliśmy w naszej szkole pana asp. Daniela Magierę z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu.

Nasz gość spotkał się z dziećmi z klas I – III a następnie z przedszkolakami z oddziałów przedszkolnych. Głównym tematem tych spotkań było bezpieczeństwo. Najpierw dzieci zaprezentowały swoje wiadomości i umiejętności dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, m. in. znajomość znaków drogowych, bezpieczne przechodzenie przez drogę, noszenie elementów odblaskowych.

Drugim ważnym wątkiem tematycznym było cyberbezpieczeństwo, gdyż duża grupa dzieci przyznała, że korzysta z urządzeń z dostępem do Internetu. Prowadzący spotkanie uświadomił dzieciom, że nie wszystkie osoby poznane w cyberprzestrzeni mają dobre zamiary i przestrzegł przed podawaniem im jakichkolwiek danych o sobie i swojej rodzinie. Zwrócił też uwagę na odpowiednie zachowanie się wobec osób nieznajomych, które dzieci mogą spotkać w różnych miejscach: w drodze do, lub ze szkoły, w pobliżu placu zabaw, czy na boisku sportowym.

Dzieci dowiedziały się też,  jak sobie radzić w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu oraz jak skutecznie wezwać służby ratownicze.

Pan policjant opowiedział dzieciom również o swoim zawodzie, zaprezentował mundur i wyposażenie oraz  zaprosił do radiowozu. Dzieci chętnie pozowały do zdjęć, siedząc za kierownicą tego pojazdu.

Na zakończenie  dzieci podziękowały panu asp. Danielowi Magierze i zobowiązały się przestrzegać zasad bezpieczeństwa w każdym miejscu i sytuacji.

Serdecznie dziękujemy !

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_7582

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo