Home » strona główna » Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem

19 września 2018 r. gościliśmy w naszej szkole pana Antoniego Nowaka – starszego sierżanta z Komisariatu Policji z Nowym Wiśniczu. Pan Antoni Nowak przeprowadził zajęcia o bezpieczeństwie dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i kas I – III. Wśród eksponowanych tematów było przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz właściwe zachowanie się w sytuacjach zagrożenia. Dzieci pochwaliły się znajomością własnego adresu i numerów do służb ratowniczych. Pan policjant w sposób praktyczny przećwiczył z nimi umiejętność przechodzenia przez jezdnię, rozpoznawanie kierunków: w lewo, w prawo, zachęcił do noszenia elementów odblaskowych i uświadomił, jak ważne dla ratowania zdrowia i życia ludzi jest umiejętne wzywanie pomocy.

 

Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się również jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Duże zainteresowanie u wszystkich wzbudziło umundurowanie i wyposażenie policjantów. Dzieci przymierzały czapki policyjne, kamizelkę kuloodporną i inne atrybuty policyjnego ekwipunku. Nagrodą za aktywne uczestnictwo w zajęciach było zaproszenie dzieci do radiowozu. Wszyscy chętnie zasiadali za jego kierownicą i pozowali do zdjęć.

Na zakończenie spotkania dzieci zobowiązały się do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w każdej sytuacji oraz wręczyły panu policjantowi własnoręcznie przygotowane upominki.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_6417

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo