Home » strona główna » Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Obecnie określa się, że w Europie rozpowszechnienie autyzmu to ok. 1 na 100 dzieci. Dzieci te zazwyczaj są wrażliwe na hałas, gorzej radzą sobie z odczytywaniem emocji u innych osób, wyrażaniem swoich emocji itd. Dlatego ważne, żeby zwiększać świadomość Naszych dzieci, kształtować w nich tolerancję i zrozumienie.

            W Naszej szkole 5 kwietnia zorganizowaliśmy akcję „zaświeć się na niebiesko”. Uczniowie i nauczyciele, pracownicy szkoły założyli tego dnia  niebieski element ubioru, by poprzez ten symboliczny gest wyrazić szacunek i zrozumienie dla osób z autyzmem.

Rodzicom zostały przesłane propozycje krótkich filmików skierowanych do dzieci, z których można zdobyć więcej informacji o funkcjonowaniu dzieci z zaburzeniem ze spektrum autyzmu:

  1. https://www.youtube.com/watch?v=bBWel0S7J6Y
  2. https://www.youtube.com/watch?v=vzr5VjpHHW4

Oczywiście trzeba pamiętać, że u każdego dziecka objawy i zachowania mogą być różne.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo