Home » strona główna » Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi

 

22 KWIETNIA obchodzimy  Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi . Tę uroczystość wymyślono, by skłonić nas wszystkich do zastanowienia się nad losem planety, na której żyjemy. Światowy Dzień Ziemi to specjalne wydarzenia, konferencje i akcje sprzątania świata, które odbywają  się 22 kwietnia w Polsce i na całym świecie. Akcje prowadzone są corocznie wiosną a celem ich jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Jako pierwszy z ideą obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji Unesco dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. Pierwszy raz Dzień Ziemi został ogłoszony 21 marca 1970 r. przez burmistrza San Francisco, Josepha Alioto.

Każdy Dzień Ziemi ma swoje wyjątkowe hasło. Za każdym razem odnosi się ono do zagadnienia związanego z ochroną przyrody i budowaniem pro-ekologicznych postaw. Hasło Dnia Ziemi 2019 to: Ochrona zagrożonych gatunków.

W naszej szkole z tej okazji uczniowie przygotowali okoliczną gazetkę oraz zakończyła się akcja prowadzona przez Panią Annę Zelek z uczniami klasy I-III oraz z dziećmi Oddziału Przedszkolnego dotycząca zbiórki zużytych baterii oraz drobnego sprzętu elektronicznego i elektrycznego (zużyte ładowarki, słuchawki, żelazka, telefony komórkowe, stacjonarne itp.).

 

 

 

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_7582

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo