Home » strona główna » Szkolne Dyktando Niepodległościowe

Szkolne Dyktando Niepodległościowe

 

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny realizowany od 2013 r. przez Fundację „Zawsze warto” oraz Stowarzyszenie Polonistów. Nasza szkoła bierze w nim udział od 4 lat. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do uczenia się historii i refleksji
nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.
W bieżącym roku organizatorki – P. M. Dudek oraz P. A. Słowiak, z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, postanowiły zmienić formułę konkursu. W dniu 29 października 30 osób napisało Szkolne Dyktando Niepodległościowe. W szranki stanęło 13 uczniów z klas IV- VI oraz 17 uczniów z klas VII, VIII oraz III g. Uczniowie biorący udział w wydarzeniu także swoim odświętnych strojem zaakcentowali postawę zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii.
Wyniki wkrótce!
Za rok na pewno znów weźmiemy udział w kolejnej edycji Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”!

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_9942_wynik

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo