Home » strona główna » Wizyta na festiwalu zawodów w Krakowie

Wizyta na festiwalu zawodów w Krakowie

  

               Wybór ścieżki zawodowej to jedna z najważniejszych w życiu decyzji. Można ją w dorosłym wieku zmieniać lub modyfikować, jednak ten pierwszy wybór kierunku następuje w gimnazjum lub szkole podstawowej. Dlatego, aby uczniom klas VIII i III gimnazjum łatwiej było dokonać właściwego wyboru, wzięliśmy udział w Małopolskim Festiwalu Zawodów w Krakowie. Wyjazd młodzieży został sfinansowany z projektu unijnego „SPInKa”, w którym już drugi rok uczestniczą uczniowie klas gimnazjalnych. W tym roku szkolnym dołączyli do nich również uczniowie klasy VIII szkoły podstawowej.
                Podczas Festiwalu Zawodów osoby, które dokonały już wyboru ścieżki kształcenia, tj. uczniowie techników i szkół zawodowych prezentowali nabywane przez nich umiejętności zawodowe na stoiskach, przygotowanych we współpracy z przedsiębiorcami. Młodsi uczniowie, do których adresowane były pokazy, kończący szkoły podstawowe lub gimnazja, mieli więc okazję do zobaczenia „żywych zawodów”. Mogli oni obserwować pracę w warunkach sprzętowych zbliżonych do autentycznych, mogli sami spróbować wykonać jakieś zadanie np. z zakresu mechaniki, mogli doświadczyć na sobie efektów pracy usługowej, czy degustować wykwintne wyroby gastronomiczne. Festiwal pozwolił uczniom nie tylko przyjrzeć się zawodom, których naukę biorą pod uwagę, poszerzył też ich horyzonty rozważań zawodowych o branże i specjalizacje, których nie znali wcześniej z tradycji rodzinnej czy najbliższego otoczenia.
                 Mamy nadzieję, że udział w tym wydarzeniu pomoże wielu osobom podjąć trafną decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej, tym bardziej, że był to już trzeci wyjazd na tego rodzaju imprezę. Wcześniej uczniowie uczestniczyli też w Giełdzie Informacji Zawodowej w I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni oraz w Dniach Otwartych szkół limanowskich.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_9096

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo