Home » strona główna » Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni klas 0-III

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni klas 0-III

26 marca, uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami, pod kierunkiem przewodników, wędrowali trasą turystyczną w bocheńskiej Kopalni Soli.

Zwiedzanie rozpoczęli od przejażdżki kolejką „Kuba”. Podczas pobytu uczestnicy wycieczki zostali zapoznani z historią  powstawania soli oraz najstarszej kopalni w Polsce. Dowiedzieli się jak wyglądała praca górników i jakie niosła ze sobą niebezpieczeństwo. Zwiedzanie uatrakcyjniały animacje multimedialne. Podczas podziemnej wędrówki, spotkali się z wirtualnymi obrazami: mnicha z zakonu Cystersów, włoskich kupców, króla Kazimierza Wielkiego, dawnych górników podczas pracy. W kopalni dzieci mogły również zagrać  w piłkę, skorzystać z placu zabaw, odpocząć oraz zjeść  „co nie co”. Tuż przed wyjazdem na powierzchnię, każdy z uczestników miał możliwość   zakupu wybranej pamiątki. Wszyscy pełni wrażeń, wrócili szczęśliwie do swoich domów.

 

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_5750_wynik

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo