Home » strona główna » Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w Porąbce Uszewskiej

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w Porąbce Uszewskiej

 

           Dnia 19 czerwca 2018 roku w Porąbce Uszewskiej odbył się kolejny, już XII, zjazd SKC. Nasi wolontariusze uczestniczą w tych spotkaniach od czterech lat. Na XII zjazd przyjechało prawie 1500 uczestników, członków SKC z 60 szkół z opiekunami i asystentami.

         W tym roku organizatorzy zaprosili nas do niewielkiej miejscowości za Brzeskiem, gdzie znajduje się przepiękna Grota NMP z Lourdes. W tej scenerii miała miejsce pierwsza część wydarzenia: uroczysta msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego, na zakończenie której wręczone zostały kolejne statuetki „Fructus caritatis” dla wyróżniających się kół. Wolontariusze uczestniczyli także w przedstawieniu „Bernadetta” przybliżającym objawienia maryjne sprzed 160 lat.

Druga część spotkania – agapa, odbyła się na boisku sportowym przy Publicznej Szkole Podstawowej. Organizatorzy zaoferowali nam pyszną kiełbaskę, napoje i świetną zabawę z wodzirejem. W trakcie radosnego świętowania rozstrzygnięto akcję „Dobro na wagę złotówki”, w którą włączyła się także nasza szkoła. Kampania miała za zadanie nie tylko zebranie funduszy na pomoc potrzebującym ze swojego środowiska, ale w równej mierze uwrażliwienie dzieci i młodzieży na chorobę, niepełnosprawność, biedę. Nasi wolontariusze zbierali pieniądze potrzebne na leczenie absolwenta rozdzielskiej szkoły- Piotra Wolaka, który choruje na zanik mięśni i potrzebuje funduszy na przeszczep komórek macierzystych. Udało się zebrać kwotę 2000 zł. Odbicie tych działań należało przedstawić graficznie  na  specjalnych „czekach”, które w czasie zjazdu podlegały ocenie. Powołana komisja oceniała jakość wykonania (ocena pod kątem artystycznym) oraz treść (nie chodziło o samą kwotę, ale graficzne przedstawienie celu).  W konkursie wzięło udział 31 szkół, nagrodzonych zostało 5, wszystkie pozostałe, w tym także nasza, otrzymały specjalne podziękowania za włączenie się w akcję.

         Przygotowane atrakcje i zabawy trwały do godziny 15.00, a spotkanie było dla nas bardzo owocne. Miłą niespodzianką było spotkanie naszego dawnego katechety ks. Janusza Krasa, który dziś pełni posługę kapłańską w parafii Rzezawa.

Za rok na pewno również udamy się na zjazd SKC !

 

 

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_5395_wynik

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo