Home » strona główna » Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa

W czwartek 6 czerwca 2024 r. grupa 3-4 laktów oraz 5-6 latków z Oddziału Przedszkolnego  w Szkole Podstawowej im. Bł. Karoliny Kózkówny w Rozdzielu wraz z wychowawczyniami udała się na wycieczkę do Krakowa.   Pierwszym obiektem, który zwiedzaliśmy była   „Jama Smocza”.   Dzieci  miały okazję zobaczyć jak Smok Wawelski zieje ogniem, oraz poznały o nim legendę. Zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie przy Smoku Wawelskim, który ział ogniem. Na pożegnanie smoka dzieci miały możliwość kupienia pamiątek.  Kolejną atrakcją było zwiedzanie zoo. W zoo dzieci zobaczyły zwierzęta pochodzące z Afryki. Odwiedziliśmy zagrody surykatek, zebr, żółwi, pingwinów, żyraf, słoni, kucyków, małp, ptaków i wielu innych. Jedną z atrakcji było obserwowanie jak pracownicy zoo   karmią słonie. Dzieci wysłuchały wielu ciekawostek związanych z tymi zwierzętami.  Dzieci karmiły w mini -zoo  zwierzęta takie jak lamy, kozy, zajączki, żółwie i wiele innych. Podczas zwiedzania zoo dzieci miały czas na konsumpcję swoich smakołyków. Ok. godz. 13:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Gdy byliśmy już pod przedszkolem na dzieci czekali rodzice. Dzieci pożegnały się i poszły do domów ze wspaniałymi wspomnieniami.  

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo