Home » strona główna » Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa

9 października uczniowie klas I- III wraz ze swoimi wychowawcami wyruszyli na wycieczkę do Krakowa. Wycieczkę pomogło nam zorganizować biuro podróży Sokół Travel z Limanowej.

Na starcie rozpoczęliśmy zwiedzanie miasta z przewodnikiem – Podziwialiśmy Królewskie Miasto pełne śladów historii i magicznych miejsc. Pani Przewodniczka, która nam cały czas towarzyszyła z pasją przybliżała wiele ciekawostek związanych z Krakowem. Bardzo podobały się nam legendy, których jeszcze nie znaliśmy. Wielkie emocje towarzyszyły nam, gdy weszliśmy do jaskini pod Wzgórzem Wawelskim i przechodziliśmy przez Smoczą Jamę. Przy wyjściu z jaskini na bulwarach wiślanych oglądaliśmy rzeźbę przedstawiającą smoka wawelskiego, który zionął ogniem, nie baliśmy się jednak, ponieważ już od dawna znamy legendę o „ Smoku Wawelskim”.

Kolejna przygoda jaka na nas czekała to kulinarne słodkie wyzwania w fabryce cukierków CIUCIU. Widzieliśmy jak powstają lizaki, sami również wykonywaliśmy lizaki dla siebie. Od pracowników otrzymaliśmy również po jednym lizaku, w dużym stopniu była to nasza zasługa, ponieważ bardzo dobrze wypadliśmy w konkursie. W przerwie złożyliśmy wizytę w Mc Donald ‘s , nie ukrywamy, że bardzo na nią czekaliśmy, ponieważ należał nam się odpoczynek.

Ostatnim punktem programu miało być zwiedzanie zoo, tym razem pogoda nam nie pomogła, więc wybraliśmy pobyt w kinie na filmie „ O psie, który jeździł koleją”. Lampo – główny bohater bardzo nas wzruszył, na szczęście film niespodziewanie zakończył się happy endem i do domu wracaliśmy w dobrym humorze.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo