Home » strona główna » WYCIECZKA KLASY VII i VIII DO MUZEUM AUSCHWITZ – BIRKENAU

WYCIECZKA KLASY VII i VIII DO MUZEUM AUSCHWITZ – BIRKENAU

Wczesnym rankiem 24 października 2023 r. uczniowie klasy VII i VIII udali się na wycieczkę do Oświęcimia, której celem było odwiedzenie najbardziej znanego hitlerowskiego obozu zagłady : Auschwitz- Birkenau.

Po przejściu przez bramę ze słynnym napisem: „Praca czyni wolnym” („Arbeit macht frei”) uczniowie pogrążyli się w zadumie i w skupieniu słuchali słów pani przewodnik, która przedstawiała wstrząsające fakty na temat tego miejsca. Zwiedzając kolejne bloki, zastanawiali się nad ogromem popełnionych tam zbrodni. Wizyta w Brzezince i widok ruin krematorium, baraków oraz sugestywne opisy pani przewodnik pozostawiły na uczestnikach niezatarte przeżycia.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo