Home » strona główna » Wycieczka do skansenu w Laskowej

Wycieczka do skansenu w Laskowej

17 listopada, uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Skansenu na Jędrzejkówce w Laskowej.  Dzieci miały okazję poznać  tam budownictwo, życie codzienne, kulturę i zwyczaje dawnej wsi.

Z ogromnym zainteresowaniem słuchały ciekawych i zadziwiających historii z odległych czasów, gdy jeszcze nie było elektryczności, a rodzina wielopokoleniowa mieszkała w jednej izbie. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty kulinarne, na których dzieci samodzielnie wykonywały i ozdabiały pierniczki. Miłośnicy zwierząt również byli zadowoleni ze spotkania z nimi i karmienia ich.

Uczniowie próbowali swoich sił podczas młynkowania zboża, a nawet  dojenia  krowy.  

Wiele radości przysporzyły dzieciom zabawy, wróżby andrzejkowe oraz rozwiązywanie różnych zagadek tematycznych.

Z pewnością wycieczka ta na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo