Home » strona główna » Międzynarodowy Dzień Tolerancji w naszej szkole

Międzynarodowy Dzień Tolerancji w naszej szkole

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Po tym wydarzeniu kraje członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji.

W tejże Deklaracji państwa członkowskie zdefiniowały pojęcie tolerancji. Według zapisów tolerancja to:

  • respektowanie cudzych praw i cudzej własności;
  • uznanie i akceptacja różnic indywidualnych;
  • umiejętność słuchania, komunikowania się i rozumienia innych;
  • docenianie rozmaitości kultur;
  • otwarcie na cudze myśli i filozofię;
  • ciekawość i nieodrzucanie nieznanego;
  • uznanie, że nikt nie ma monopolu na prawdę.

Pamiętajmy, że tolerancja to postawa społeczna i osobista odznaczająca się poszanowaniem poglądów, zachowań i cech innych ludzi, a także ich samych. Tego dnia warto zastanowić się nad własną postawą w odniesieniu do ludzi, z którymi współżyjemy.

Uczniowie naszej szkoły w tym dniu wzięli udział w konkursie, zorganizowanym przez Panią Pedagog- Natalię Odziomek. Polegał on na klasowym, grupowym lub indywidualnym wykonaniu plakatu promującego tolerancję. Wykonanie zadania wymagało pogłębienia swojej wiedzy na ten temat, współpracy w zespole oraz kreatywności. Efektem pracy są piękne plakaty, które zostały wyeksponowane w gablotach na korytarzu.

Niekwestionowanym zwycięzcą konkursu został plakat wykonany przez uczniów z klasy VII, a  zaraz za nim uplasowała się praca uczniów z IV klasy.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie !

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo