Home » strona główna » Dzień Talentów i spotkanie z pilotem w Zespole Szkół w Rozdzielu

Dzień Talentów i spotkanie z pilotem w Zespole Szkół w Rozdzielu

DSCN2618Od kilku lat Zespół Szkół w Rozdzielu posiada certyfikat Szkoła Odkrywców Talentów nadany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dlatego co roku w marcu organizowany jest Dzień Talentów, kiedy to uczniowie mogą zaprezentować przed społecznością szkolną swoje zainteresowania i talenty. Wtedy też zapraszanie są osoby, które realizują swoje pasje.
14 marca naszą szkołę odwiedził Kapitan Józef Wójtowicz – pilot Polskich Linii Lotniczych „Lot” oraz Zbigniew Sułkowski – malarz, fotograf oraz redaktor prasy lokalnej z Limanowej. Tych Panów łączy wspólna pasja – lotnictwo, pierwszy z nich jest pilotem, drugi maluje i fotografuje samoloty oraz krajobrazy „z lotu srebrnego ptaka”.
Pan Kapitan spotkał się najpierw z uczniami klas młodszych, którzy zasypali pilota lawiną pytań dotycząca boeingów, na których latał kursami rejsowymi po całym świecie. Ilość pokonanych w powietrzu kilometrów wskazuje, że 500 razy okrążył kulę ziemską. Szczególnie interesujące dla maluchów było to, że od najmłodszych lat wiedział dokładnie, co chce robić w życiu i były to marzenia „oderwane od ziemi”. W wieku 8-lat biegł za przelatującym nad Jego domem rodzinnym, samolotem i postanowił, że kiedyś go dogoni. I dogonił… czyli zrealizował dziecięce marzenia. Opowiedział czego trzeba się nauczyć aby zostać pilotem. Tematyka zadawanych pytań była bardzo różnorodna. Dzieci uzyskały wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania. Obiecał młodym kandydatom na pilotów, że zorganizuje im przelot swoim prywatnym samolotem z lotniska w Łososinie Dolnej.
Następne spotkanie miało miejsce w bibliotece szkolnej z uczniami klas starszych szkoły podstawowej i gimnazjum. Pan Zbigniew Sułkowski pokazał prezentację z różnymi typami samolotów oraz piękne zdjęcia z podróży lotniczych. Młodzież miała także okazję zobaczyć kilka obrazów namalowanych przez Pana Sułkowskiego, były to między innymi kościół w Rozdzielu oraz dwór w Laskowej a także stare parowozy i lokomotywy. Jego obrazy były prezentowane na wielu wystawach w całej Polsce.
Następnie Pan Kapitan Józef Wójtowicz opowiadał o swoich pierwszych doświadczenia w dziedzinie lotnictwa w szkole oficerskiej w Dęblinie gdzie zaczął latać na iskrach- polskich samolotach odrzutowych, potem na myśliwskich migach, na których już jako 19-latek wykonywał akrobacje. Opowiadał też o wieloletniej pracy w Polskich Liniach Lotniczych „LOT” i rejsach samolotami pasażerskimi typu m.in. boeing 767. Woził prezydentów, premierów, znanych aktorów oraz wielu sportowców na olimpiady, z którymi się fotografował. Pracował również w lotnictwie sanitarnym oraz jako instruktor młodych pilotów. Pan Kapitan ilustrował swoje ciekawe opowieści pięknymi zdjęciami z licznych podróży. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania.
Po skończonym wykładzie pani Dyrektor i uczniowie podziękowali gościom wręczając im drobne upominki.
Potem odbył się Dzień Talentów. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje największe talenty przed wszystkimi nauczycielami, koleżankami i kolegami. Prowadzącymi wydarzenia były Natalia Orzeł i Kinga Kmiecik z klasy III gimnazjum, które zapowiadały i zapraszały na scenę każdego ucznia, chcącego zaprezentować swoje pasje.
Dzieci z oddziału przedszkolnego prezentowały głównie umiejętność czytania i talenty plastyczne. Pozostali uczniowie pokazywali swoje zdolności recytatorskie, muzyczne – gra na różnych instrumentach, wokalne – śpiew solo i w duetach oraz prezentacje informatyczne.
Na koniec głos zabrała pani Dyrektor. Zachwycała się umiejętnościami naszych uczniów. Pogratulowała wszystkim odwagi publicznych wystąpień oraz życzyła aby wszystkie talenty były systematycznie rozwijane, dając przykład naszych gości, którzy realizując swoje pasje i zainteresowania osiągnęli wielki sukces.
Następnie pani Dyrektor wręczyła przedszkolakom nagrody w ramach Konkursu Pisania Książek. Wręczyła również nagrodę książkową mamie ucznia klasy VI, który został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Tematycznego z historii.
Dziękujemy wszystkim za zaprezentowanie swoich umiejętności i mamy nadzieję, że wasze talenty będą ciągle rozkwitać.
Galeria zdjęć – spotkanie z pilotem
Galeria zdjęć – dzień talentów

Karolina Wolak, Natalia Zbyrowska

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_9003_wynik

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo