Home » strona główna » Prezentacja projektów gimnazjalnych.

Prezentacja projektów gimnazjalnych.

Od roku szkolnego 2011/2012 każdy uczeń gimnazjum musi uczestniczyć przynajmniej w jednym projekcie edukacyjnym. Termin realizacji projektu jest ustalany w szkole. W naszej szkole uczniowie realizują projekt w klasie II gimnazjum. Finał działań gimnazjalistów, którzy pod kierunkiem nauczycielek: p. Agnieszki Słowiak  oraz p. Aliny Stryczek, pracowali kilka miesięcy, został zaprezentowany w dniu 7 maja 2018r.

Uczniowie pracowali w 2 grupach:

W skład pierwszej grupy wchodzili:  Magdalena Adamczyk, Katarzyna Bajor, Julia Sroka, Weronika Wolak, Jan Orzeł,  Arkadiusz Ptaszek i Krzysztof Augustyn.

Drugą grupę  tworzyli: Mateusz Wójtowicz, Marcin Paruch ( Ż), Marcin Paruch (R), Dawid Gogoc, Łukasz Pytel oraz Jakub Kmiecik.

            Tegoroczni drugoklasiści sami zaproponowali realizację projektu edukacyjnego poprzez wykonanie makiety. Następnie podzielili się na zespoły, przydzieli funkcje i zadania wewnątrz grupy. W wyniku wielu godzin pracy wykonywanej w wolnym czasie w domu jednego z uczniów bądź w szkole powstały 2 makiety: zamku Neuchwanstein, zwanego ”Łabędzim Zamkiem” leżącego w Bawarii oraz średniowiecznego grodu wzorowanego na Gdańsku. Sam proces powstawania makiet nauczyciele-koordynatorzy projektu mogli oglądać na zdjęciach i tym sposobem przekazywać swoje sugestie. Uczniowie wykazali się niezwykłą dbałością o szczegóły. Dzięki konsultacjom postanowiono przygotować prezentacje multimedialne jako dopełnienie makiet.
           7 maja 2018 r. uczniowie mieli wreszcie okazję zaprezentować imponujące efekty swojej wielomiesięcznej pracy nauczycielom oraz kolegom. Twórcy projektu w ciekawy sposób  przekazywali rówieśnikom wiedzę na temat historii oraz stylu, w jakim zbudowany jest zamek w Neuchwanstein oraz wiadomości na temat średniowiecznych grodów.

Poprzez udział w projekcie uczniowie uczyli się samodzielności, kreatywności, pracy zespołowej oraz nabywali umiejętności przekazywania zdobytych wiadomości

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

DSCN5235 (Kopiowanie)

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo