Home » strona główna » V Rajd Dzieci i Młodzieży „Beskidzkie Wyspy”

V Rajd Dzieci i Młodzieży „Beskidzkie Wyspy”

       Celem 500 młodych ludzi uczestniczących w V Rajdzie Dzieci i Młodzieży „Beskidzkie Wyspy” tym razem była Kamionna. W dniu 4 maja 2018 r. na szczyt liczący 802 m.n.p.m. młodzi turyści wyruszyli z Laskowej, Pasierbca i Żegociny. W rajdzie uczestniczyło 29 zorganizowanych drużyn, z naszej szkoły wyruszyły aż 4 :  „Łosie w Kosmosie” (op. Anna Kądziela), „Orki z Majorki” ( op. Agnieszka Słowiak), ”Sami swoi”( op. Jolanta Sajdak) i „Czwartaki” (op. Roman Nożkiewicz).

            Wyruszyliśmy spod CKSiT w Żegocinie około 9.00 w grupie 200- osobowej pod przewodnictwem przewodnika beskidzkiego- pana Jarosława Orła, podążając szlakiem żółtym, a miejscami czarnym, by już kilka minut po godzinie 10 dotrzeć na szczyt i rozkoszować się przepięknymi widokami. O godzinie 11.00 nastąpiło oficjalne powitanie uczestników rajdu przez przedstawicieli 2 gmin: Żegociny i Laskowej. Każda drużyna otrzymała od organizatorów pamiątkową statuetkę i dyplom. Po krótkim odpoczynku, który upływał przy dźwiękach piosenek w wykonaniu zespołu wokalno-muzycznego „Vox Eremi” z Kamionnej rozpoczęły się konkursy: konkurs piosenki (do wyboru były trzy kategorie: patriotyczna, turystyczna i religijna), konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym i organizatorach rajdu oraz trójbój sportowy. Nasi przedstawiciele próbowali swoich sił we wszystkich 3 konkursach, lecz nie znaleźli się w gronie zwycięzców. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, zbiorową fotografią uczestników oraz ogłoszeniem wyników konkursów i wręczeniem nagród.

            Przepiękne widoki, słoneczna pogoda, wspaniała atmosfera, oprawa muzyczna i element rywalizacji złożyły się na  to, że impreza była bardzo udana.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_0644

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo