Home » strona główna » Spotkanie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rozdzielu ze strażakami

Spotkanie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rozdzielu ze strażakami

4 maja 2018 r., w dzień świętego Floriana, patrona strażaków,  przedszkolaki i dzieci z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Rozdzielu wybrały się na wycieczkę do Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w swojej miejscowości.

W remizie OSP w Rozdzielu czekali na dzieci panowie: Tadeusz Bobowski – prezes OSP w Rozdzielu,  Paweł Frączek – kierowca wozu bojowego oraz Mateusz Wolak. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega służba strażaków  i w jakich akcjach biorą udział. Dzieci wykazały się wiedzą praktyczną na temat reagowania w sytuacjach zagrożenia i znajomością numerów alarmowych. Druhowie strażacy pokazali dzieciom stroje bojowe, sprzęt ratowniczo-gaśniczy i wyposażenie wozu strażackiego. Chętne dzieci miały okazję przez chwilę poczuć się jak strażacy, próbując swoich sił w posługiwaniu się wężem pożarniczym. Jednak tym, co wzbudziło największe emocje i na pewno pozostanie na długo w ich pamięci, była przejażdżka wozem bojowym.

Na zakończenie  dzieci podziękowały strażakom za sympatyczne spotkanie, złożyły  życzenia z okazji ich święta i wręczyły drobne upominki.

Przypomnijmy: podstawowym działaniem OSP jest uczestniczenie w akcjach ratowniczych w czasie pożaru, klęsk żywiołowych oraz zdarzeń zagrażających życiu, zdrowiu i mieniu człowieka. Ochotnicy biorą również udział w zdarzeniach zagrażających środowisku naturalnemu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim strażakom za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem i życzymy satysfakcji i zadowolenia z tej służby oraz bezpiecznych powrotów z akcji.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

Galeria

IMG_3585

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo