Home » strona główna » Szkolne obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Szkolne obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, dlatego też jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: ojczyzna i patriotyzm. W tym dniu nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

Aby upamiętnić ten doniosły fakt uczniowie z klasy VI, VII i VIII pod opieką P. Agnieszki Słowiak w dniu 28 kwietnia  2023 r. zaprezentowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie zaprezentowana została scenka, w której babcia opowiada swoim wnukom o okolicznościach podpisania Konstytucji 3 Maja oraz wyjaśnia znaczenie trudnych słów takich jak: konstytucja, sejm, liberum veto czy patriota. Uczniowie  z klasy VII i VIII wyrecytowali wiersze o tematyce patriotycznej, a Wiktoria Temchenko przepięknie wykonała na flecie poprzecznym utwór: „Witaj majowa jutrzenko”.

Na zakończenie narratorzy przypomnieli okoliczności ustanowienia przez Sejm Dnia Flagi Rzeczypospolitej, który obchodzimy corocznie 2 maja. Zaapelowali do uczestników akademii o zamanifestowanie swojego patriotyzmu w najbliższych dniach i wywieszenie biało-czerwonych flag na balkonach i w oknach naszych domów.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo