Home » strona główna » UROCZYSTOŚĆ PRZEKAZANIA SZTANDARU I ŚLUBOWANIA UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

UROCZYSTOŚĆ PRZEKAZANIA SZTANDARU I ŚLUBOWANIA UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

Daty 20 listopada 2022 roku oraz 24 listopada 2022 roku na stałe zapisały się w historii naszej szkoły. W tych dniach przeżywaliśmy wyjątkową uroczystość poświęcenia oraz przekazania sztandaru. To ważny symbol wyróżniający daną instytucję, podnoszący jej prestiż i jednoczący skupionych wokół niej ludzi. Stanowi przy tym wyzwanie i wielki obowiązek. Dzień przekazania sztandaru szkole jest jednym z najdonioślejszych w jej historii.
Uroczystość ta odbyła się w 10 rocznicę nadania imienia Bł. Karoliny Kózkówny oraz przekazania sztandaru dla Gimnazjum w Rozdzielu. Od momentu likwidacji gimnazjów trwał proces starania się o nowy sztandar dla Szkoły Podstawowej w Rozdzielu.
20 listopada 2022 r. w Kościele Św. Jakuba w Rozdzielu podczas uroczystej mszy św. miała miejsce pierwsza część tego doniosłego wydarzenia- poświęcenie sztandaru.
Druga część uroczystości – przekazanie sztandaru,
która miała miejsce w budynku szkoły w dniu 24 listopada 2022 roku, zgromadziła całą społeczność szkolną oraz wielu dostojnych gości. Przybył Wójt Gminy pan Wojciech Wrona oraz Ks. Proboszcz Bogusław Pasierb. Wzruszającą i podniosłą chwilą było przekazanie sztandaru przez Radę Rodziców- p. Pawła Frączka, p. Katarzynę Gąstoł- Rybę i p. Beatę Podolną na ręce pani Dyrektor- Alicji Adamczyk- Brózdy, która ucałowała go, a następnie przekazała szkolnemu pocztowi sztandarowemu: chorążemu Dariuszowi Matrasowi w asyście Antoniny Paruch oraz Julii Ryby. Następnie odśpiewano hymn szkoły. W przemówieniu pani Dyrektor podziękowała fundatorom sztandaru- czyli Radzie Rodziców oraz nawiązała do wartości, którymi kierowała się w życiu Bł. Karolina Kózkówna. Na zakończenie tej części uroczystości uczniowie klasy IV zaprezentowali krótki program artystyczny, którego treść nawiązywała do życia Patronki.
Ostatnim punktem uroczystości było ślubowanie i pasowanie uczniów klasy I. Tradycyjnie, jak co roku, pierwszaki pod opieką wychowawczyni- pani Anny Zelek, po kilku tygodniach przygotowań, zaprezentowały się w bogatym programie artystycznym. Ich występy obserwowali dumni i wzruszeni rodzice, goście oraz starsi koledzy. Na koniec pani Dyrektor dużym ołówkiem pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej w Rozdzielu. Życzenia, pamiątkowe dyplomy oraz upominki od rodziców i wychowawczyni były zwieńczeniem tej ważnej dla każdego ucznia chwili.
Ten dzień był dla całej społeczności niezwykłym wydarzeniem- jednym z najważniejszych w jej historii. Od tej chwili sztandar będzie przypomniał uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, że jesteśmy wspólnotą i jakie ideały realizujemy. Poczet sztandarowy będzie z dumą prezentował ten symbol podczas uroczystości w szkole i poza nią.

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo