Home » strona główna » DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, to także dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Oryginalna nazwa święta brzmi „Hallo World Day” i symbolizuje cel akcji, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

Celem akcji jest uwrażliwienie na życzliwość i pozytywne emocje, bo dobra energia, którą dajemy innym, wraca do nas. Warto uświadomić sobie, że w każdym człowieku jest dobro, a bycie miłym, uśmiechniętym oraz okazywanie uprzejmości powinno być codziennością.

Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w 180 krajach, a jego popularność ciągle rośnie, także w Polsce.     Nasza szkoła w tym roku przyłączyła się do tej akcji z inicjatywy Pani Pedagog- Natalii Odziomek, która przygotowała liczne atrakcje. Ogromną popularnością cieszyła się Tablica Życzliwości, na której każdy mógł zostawić pozdrowienia, życzenia lub ciepłe słowo dla innych. Wisienką na torcie były cukierki opatrzone optymistycznym cytatem lub aforyzmem, którymi obdarowani zostali wszyscy uczniowie, pracownicy  oraz nauczyciele.

To święto na pewno na stałe zagości w naszej szkole!

Kontakt

    Szkoła Podstawowa
im. Bł. Karoliny Kózkówny
w Rozdzielu
Rozdziele 156
32-731 Żegocina
woj. małopolskie
tel. (014) 61-33-033

Ważne linki:

Galeria

galeria

POLECAMY

banner_nowepodreczniki

baner_dlarodzicow

baner_rok_bezpiecznej_szkoly

logo_bezpieczna_szkola

stop_dopalaczom

warto_zobaczyc

bezpieczenstwo